افزایش سیستم ایمنی بدن با رفلکسولوژی

گروه تخصصی ماساژ تارا اسپا برای افزایش آگاهی شما مقاله ای با عنوان افزایش سیستم ایمنی بدن با رفلکسولوژی تهیه نموده است. محافظت همیشه بهتر از درمان است و بهترین راه برای جلوگیری از آنفولانزا ، سرماخوردگی و عفونت ها تقویت مکانیسم دفاعی طبیعی بدن – سیستم ایمنی بدن – است.

سیستم ایمنی بدن از شبکه ای از سلول ها ، بافت ها و اندام ها – تیموس ، طحال ، مغز استخوان و سیستم لنفاوی تشکیل شده است – که برای محافظت از بدن با هم کار می کنند.

در طی یک درمان رفلکسولوژی ، همه این ارگان ها و سیستم ها برای کمک به افزایش گردش خون و کمک به آنها در کار بهینه تحریک می شوند ، در نتیجه توانایی آنها در محافظت بهتر از بدن افزایش می یابد.

عامل مهم دیگری که باید هنگام صحبت در مورد سیستم ایمنی بدن مورد توجه قرار بگیریم استرس است ، زیرا در عملکرد سیستم ایمنی بدن ما نقش دارد. استرس به هر یک از جنبه های سبک زندگی مدرن ما مربوط می شود.

رفلکسولوژی و استرس

رفلکسولوژی استرس و تنش را در کل سیستم های بدن کاهش می دهد تا گردش خون و لنف را بهبود بخشد و سموم را از بافتهای بدن آزاد کند. اعتقاد بر این است که ترشح اندورفین ها ، هورمون های طبیعی بدن را تشویق می کند ، که در توانایی آنها در رفع استرس وجود دارد.

هیچ کس نمی تواند قدرت ترمیم کننده ماساژ را انکار کند. کاهش درد ، افسردگی ، اضطراب و استرس به همراه تقویت ایمنی ما. همه اینها در بهزیستی ذهنی و جسمی ما تأثیر دارد. درد زندگی و کیفیت زندگی ما را تحت تأثیر قرار می دهد. ماساژ با افزایش جریان خون ، تسکین التهاب و کاهش سفتی عضلات به کاهش درد کمک می کند.

این یک واقعیت شناخته شده است که افرادی که استرس بالایی دارند بیشتر مستعد آسیب و بیماری هستند. کاهش استرس یکی دیگر از مزایای ماساژ است. استرس شناخته شده است که ضربان قلب شما را بالا می برد ، باعث افزایش هورمون استرس کورتیزول می شود که باعث افزایش وزن ، فشار خون بالا ، ایجاد سردرد ، مشکلات گوارشی ، مشکلات خواب ، بیماری های قلبی ، حافظه و تمرکز می شود که فقط به ذکر چند مورد می پردازیم. همه اینها روی سیستم ایمنی بدن ما تأثیر می گذارد و باعث می شود که از نظر جسمی بیمار شویم. شاید نتوانید تمام استرسهای زندگی خود را برطرف کنید ، اما می توانید اقدامات کاهش استرس را انتخاب کنید که انتخاب های سالم هستند.

تحقیقات نشان داده است که دریافت ماساژ درمانی منظم به تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین رفتن سموم کمک می کند و جریان خون را در بدن افزایش می دهد. ماساژ فعالیت گلبول های سفید را افزایش می دهد که بدن ما را در مبارزه با بیماری ها کمک می کند و ممکن است به کاهش کورتیزول کمک کند.