محافظت همیشه بهتر از درمان است و بهترین راه برای جلوگیری از آنفولانزا ، سرماخوردگی و عفونت ها تقویت مکانیسم دفاعی طبیعی بدن – سیستم ایمنی بدن – است.

سیستم ایمنی بدن از شبکه ای از سلول ها ، بافت ها و اندام ها – تیموس ، طحال ، مغز استخوان و سیستم لنفاوی تشکیل شده است – که برای محافظت از بدن با هم کار می کنند.

در طی یک درمان رفلکسولوژی ، همه این ارگان ها و سیستم ها برای کمک به افزایش گردش خون و کمک به آنها در کار بهینه تحریک می شوند ، در نتیجه توانایی آنها در محافظت بهتر از بدن افزایش می یابد.

عامل مهم دیگری که باید هنگام صحبت در مورد سیستم ایمنی بدن مورد توجه قرار بگیریم استرس است ، زیرا در عملکرد سیستم ایمنی بدن ما نقش دارد. استرس به هر یک از جنبه های سبک زندگی مدرن ما مربوط می شود.

رفلکسولوژی استرس و تنش را در کل سیستم های بدن کاهش می دهد تا گردش خون و لنف را بهبود بخشد و سموم را از بافتهای بدن آزاد کند. اعتقاد بر این است که ترشح اندورفین ها ، هورمون های طبیعی بدن را تشویق می کند ، که در توانایی آنها در رفع استرس وجود دارد.

هیچ کس نمی تواند قدرت ترمیم کننده ماساژ را انکار کند. کاهش درد ، افسردگی ، اضطراب و استرس به همراه تقویت ایمنی ما. همه اینها در بهزیستی ذهنی و جسمی ما تأثیر دارد. درد زندگی و کیفیت زندگی ما را تحت تأثیر قرار می دهد. ماساژ با افزایش جریان خون ، تسکین التهاب و کاهش سفتی عضلات به کاهش درد کمک می کند.

این یک واقعیت شناخته شده است که افرادی که استرس بالایی دارند بیشتر مستعد آسیب و بیماری هستند. کاهش استرس یکی دیگر از مزایای ماساژ است. استرس شناخته شده است که ضربان قلب شما را بالا می برد ، باعث افزایش هورمون استرس کورتیزول می شود که باعث افزایش وزن ، فشار خون بالا ، ایجاد سردرد ، مشکلات گوارشی ، مشکلات خواب ، بیماری های قلبی ، حافظه و تمرکز می شود که فقط به ذکر چند مورد می پردازیم. همه اینها روی سیستم ایمنی بدن ما تأثیر می گذارد و باعث می شود که از نظر جسمی بیمار شویم. شاید نتوانید تمام استرسهای زندگی خود را برطرف کنید ، اما می توانید اقدامات کاهش استرس را انتخاب کنید که انتخاب های سالم هستند.

تحقیقات نشان داده است که دریافت ماساژ درمانی منظم به تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین رفتن سموم کمک می کند و جریان خون را در بدن افزایش می دهد. ماساژ فعالیت گلبول های سفید را افزایش می دهد که بدن ما را در مبارزه با بیماری ها کمک می کند و ممکن است به کاهش کورتیزول کمک کند.